Baltijos jūra yra viena gražiausių ir nepakankamai įvertintų turistinių vietų pasaulyje. Štai 10 priežasčių, kodėl šiandien turėtumėte aplankyti Baltijos jūrą:
- Nepaprastai gražus kraštovaizdis – uolėtos uolos ir krištolo skaidrumo vanduo.
- Čia yra daugybė užsiėmimų, kuriais galėsite užsiimti, įskaitant plaukimą, žvejybą, banglenčių sportą ir buriavimą.
- Vietiniai gyventojai yra draugiški ir svetingi, jie mielai aprodys jums savo gimtąsias vietas.
- Maistas yra šviežias ir skanus, siūlomi tradiciniai kiekvienos su jūra besiribojančios šalies patiekalai.
- Tai puiki vieta atsipalaiduoti ir pabėgti nuo miesto gyvenimo šurmulio.
- Kainos labai prieinamos, todėl ši vieta prieinama kiekvienam.
- Regione yra daug istorinių vietų ir lankytinų objektų, kuriuos verta aplankyti.
- Klimatas švelnus ir malonus, visus metus daug saulėtų dienų.
- Galite susipažinti su įvairiomis kultūromis ir kalbomis – nuo švedų iki lietuvių.
- Galite mėgautis įspūdingais saulėlydžiais virš Baltijos jūros – vieno nuostabiausių gamtos kūrinių.
Nesvarbu, kokie jūsų pomėgiai, Baltijos jūroje rasite ką pamilti! Tad nelaukite ir pradėkite planuoti kitas atostogas jau šiandien!
Jūra yra didžiulė ir paslaptinga vieta, pilna stebuklų, kuriuos vis dar atrandame. Kiekvieną kartą, kai kas nors vandenyne atranda ką nors naujo, atrodo, tarsi būtų atskleista maža dalelė magijos. Štai 10 nuostabių jūros radinių, kurie privers susimąstyti, kas dar laukia, kol bus atrasta!
- Sudužęs piratų laivas: 2015 m. prie Madagaskaro krantų buvo rastas tikras piratų laivas. Manoma, kad tai XVII a. Laivo nuolaužos, tarp kurių buvo patrankų ir kitų ginklų, kurie būtų buvę naudojami mūšyje.
- Neįprastos žuvų rūšys: 2018 m. prie Meksikos krantų aptikta nauja žuvų rūšis. Tai buvo nedidelė, permatoma žuvelė, kuri galėjo keisti spalvą priklausomai nuo aplinkos.
- Milžiniškas kalmaras: 2006 m. Japonijos mokslininkai Ramiojo vandenyno gelmėse aptiko milžinišką kalmarą – vieną didžiausių kada nors užfiksuotų padarų! Šis padaras buvo daugiau nei 30 pėdų ilgio ir svėrė beveik 600 kilogramų.
- Povandeninis miškas: 2012 m. prie Alabamos krantų aptiktas povandeninis miškas. Mišką išsaugojo nuosėdų sluoksnis, kuris jį uždengė ir slėpė tūkstančius metų.
- Dingęs miestas: 2001 m. Indijoje, po Kambajaus įlankos vandenimis, buvo aptiktas ištisas dingęs miestas. Manoma, kad miestui daugiau nei 9500 metų ir jis gali padėti suprasti, kaip gyveno ankstyvosios civilizacijos.
- Paniręs žemynas: 2002 m. mokslininkai Indijos vandenyne aptiko, kaip atrodo, panirusį žemyną. Apskaičiuota, kad žemynas buvo maždaug 24 mln. kvadratinių kilometrų dydžio.
- Povandeniniai ugnikalniai: 2015 m. prie Japonijos krantų aptiktas povandeninis ugnikalnis. Naujai aptikto ugnikalnio plotis siekė apie 15 mylių ir jis buvo aktyvus šimtmečius.
- Povandeninių urvų sistema: 2017 m. Meksikos Jukatano pusiasalyje rasta didžiulė povandeninių urvų sistema. Manoma, kad ši urvų sistema yra didžiausia pasaulyje, o jos ilgis siekia daugiau kaip 322 mylias.
- Paslaptingas objektas: 2017 m. prie Pietų Karolinos krantų aptiktas keistas objektas. Mokslininkai mano, kad tai gali būti povandeninis dingusios civilizacijos archeologinis objektas, tačiau vis dar nėra tikri, kas tiksliai tai yra.
- Retas jūros padaras: 2016 m. prie Naujosios Zelandijos krantų aptiktas retas jūros padaras. Giliavandenis aštuonkojis iki šiol niekada nebuvo pastebėtas laukinėje gamtoje ir, manoma, yra viena seniausių Žemėje gyvenančių rūšių.
Šie nuostabūs jūros radiniai – tai tik keli pavyzdžiai, ką galima atrasti tyrinėjant vandenynų gelmes. Yra daugybė kitų paslapčių, kurios dar laukia, kol bus atskleistos, tad išplaukite į jūrą ir pradėkite jų ieškoti! Kas žino, kokie stebuklingi radiniai jūsų laukia.